Her Yerde Bulunan Çözüm

İşletmeler 7/24/365 çalışır ve bu, her yerde bulunabilen, platformlar arasında sorunsuz çalışan ve kullanıcı için çaba gerektirmeyen mobil uygulamalar gibi çözümler oluşturmayı gerektirir.

Yaygın Çözümler evrensel ve yaygın olarak kullanılan çözümlerdir. İş uygulamaları verileri masaüstü ve mobil uygulamalar arasında tutarlı ve gerçek zamanlı olarak aktarırken, tüketici odaklı çözümler bireysel ve arkadaşlar arasında sorunsuz bir şekilde çalışır, bilgi paylaşımını ve kolayca satın almayı sağlar.

Bir Yaygın Çözüm oluşturmak, sadece duyarlı bir web sitesi oluşturmaktan daha fazlasını içerir. Müşteri veya son kullanıcının çözümü görüntülediği herhangi bir platformda benzersiz ve sezgisel bir Kullanıcı Deneyimi oluşturmayı içerir. Masaüstü bir uygulamada daha büyük bir ekran alanı olabilir, ancak bu alan tablet, telefon veya hatta akıllı saat gibi cihazlara sıkıştığında deneyim değişmelidir.

Örneğin, bir masaüstünde kullanılan bir uygulama geleneksel menüler kullanabilirken, tablet versiyonu dokunmatik ekrana uyum sağlamalıdır. Akıllı telefon versiyonu için, uygulama veya web sitesi ekranın altında tek bir başparmakla kolayca gezinilebilmelidir.

Yaygın Çözümlerin yaygın örnekleri şunlardır:

E-posta Uygulamaları

1996 yılında Hotmail ve 1997 yılında Yahoo ile başlayarak, e-posta insanların iletişim kurma şeklinde büyük bir etkiye sahip oldu. E-posta uygulamaları kullanılan cihaza göre esnek olmalıdır. E-posta yazma ve okuma yeteneğinin yanı sıra birden çok cihazda eşzamanlı bildirimlerin alınabilmesi dikkate alınmalıdır.

Yaşam Tarzı Uygulamaları

Günlük olarak kullandığımız ve hatta farkında olmadan kullandığımız birçok yaşam tarzı uygulaması mevcuttur. Sağlık ve fitness uygulaması kullanabilir, saatinizden adımlarınızı takip edebilir, telefonunuzda bildirimleri görüntüleyebilir ve haftalık ilerlemenize ilişkin e-postalar alabilir ve bunları bilgisayar ekranında veya tablette okuyabilirsiniz. Ya da yemek pişirme uygulaması kullanabilir, arama geçmişinize dayalı olarak size tarifler önerebilir, alışveriş yaparken alışveriş listesini takip edebilir ve takviminizle senkronize ederek sıkı bir programınız olduğunda size hızlı yemekler önerir.

Haber Uygulamaları

Küresel haberler 7/24 yayınlanır ve haberlerin görüntülenme şekli otomatik olarak düşünülmelidir. Haberler, tarayıcı penceresinde bir açılır pencere, akıllı telefonda bir rozet veya saatta bir bildirim olabilir. Mobil uygulama, haberlerin nasıl görüntülendiğini düşünmeli ve ekran boyutuna otomatik olarak uyum sağlamalıdır.

Sosyal Medya Mobil Uygulamaları

Sosyal medya, insanların çevrimiçi olma nedenlerinin en popülerlerinden biridir. Çoğu insan sosyal medya sitelerini veya mobil uygulamalarını günde birkaç kez kontrol eder. Sadece Facebook’un bile bir milyardan fazla günlük aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Sosyal medya platformlarının uzun vadeli başarısı için çeşitli cihazlardan (masaüstü, tablet, telefon ve saat) sosyal medya hesaplarını kontrol etmek ve bu platformlardan bildirimler almak son derece önemlidir.

Verimlilik Uygulamaları

Verimlilik uygulamalarıyla genellikle sevgi ve nefret ilişkisi yaşarız. Bu uygulamalar, yapılacaklar listesini yönetmemize, projeleri takip etmemize, zamanı izlememize, notlar almamıza, toplantıları planlamamıza ve takvimimizi yönetmemize yardımcı olmak için buradalar. Verimlilik uygulamaları masaüstü, mobil ve giyilebilir cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde entegre olmalıdır.

Faydalı Uygulamalar

Günlük olarak Faydalı Uygulamaları kullanıyoruz ve onları hiç düşünmeden kullanıyoruz. Google Haritalar, Siri / Alexa / Google Asistan, Şifre Yöneticileri, Notlar ve hesap makineleri, herkesin kullandığı mobil uygulamalardan sadece birkaç örnek. Uygulamaların cihazlar arasında senkronize olması, tutarlılık ve verimlilik açısından önemlidir.

Müşteri Hikayeleri

Matican Group’un dijital çözümleri aracılığıyla gerçek dünya örneklerini keşfedin. İşletmelerin büyüme zorluklarını aşmalarına ve gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarına nasıl yardımcı olduğumuzu gösteren ilham verici müşteri hikayelerini keşfedin. Bize katılın ve kendi başarınız için ilham kaynağı bulun.

Artık sadece masaüstü bilgisayarlarda çalışan uygulamaları mobil platformlarda kullanmak seçenek değil – tüm çözümler her yerde çalışmalıdır.

Meet Our Team

How can we help?

ADRIANA

ADRIANA

CHIEF OPERATING OFFICER

Melika

Melika

SOLUTION PROVIDER, WEBSITE DEPT. LEAD

NIKIAS SCHACHINGER

NIKIAS SCHACHINGER

BUSINESS DEVELOPMENT, AUSTRIA