Matican Group

Eski zamanlarda, insanlar sorunları çözmek ve çözümler bulmak için Matican kitabına başvururdu.

Teknoloji çalışma alanında Küresel Dijital Çözüm Sağlayıcısı

Matican Group, bir teknoloji sağlayıcısıdır ve iş süreçlerine daha derinlemesine odaklanarak, “Neden?” sorusunu sorarak iş süreçlerini daha iyi anlamaya çalışır.

Businesses regularly have growth challenges that can often be solved through technology solutions. These digital solutions may be internal or external, but ultimately they have to increase efficiency within the company. These solutions have to be effective, timely, and profitable to be effective.

To solve these challenges, they need a trusted partner that is an extension of their current technology team.

Misyon

Matican Group’un misyonu, işletmelerin büyüme zorluklarını aşmalarına yardımcı olmak için pratik, özelleştirilmiş dijital çözümler sunmaktır.

Roy Disney, Amerikalı iş insanı ve Walt Disney Şirketi’nin kurucu ortağı olan kardeşi Walt Disney ile birlikte “Değerlerinizi bildiğinizde karar vermek zor değildir.” felsefesini benimsemiştir.

Matican Group’un Altı Temel Unsuru bulunmaktadır ve varlığımız bu temel inançlar üzerine kuruludur. Bu unsurlar Hız, Kullanım Kolaylığı, Maliyet, Güvenlik, Sağlık ve Çekicilik’tir.

Geliştirme sürecinde, tüm görevleri bu altı değer üzerinde analiz ediyoruz.

Temel

Elemanlar

altı

Matican’ın Altı Karar Alma Değerleri

Maliyet ve Giderler

Matican, finansal ve zaman kaynaklarının sınırlı olduğunun farkındadır. Her proje, projenin başlamadan önce zaman ve masrafların net bir bütçesine ihtiyaç duyar.

Attractiveness & Appeal

If an idea makes a product more appealing, it makes the product more successful. If an idea makes a process more appealing, it makes the people concerned with the process more encouraged… And so, Appeal matters to Matican Group greatly.

Emniyet ve Güvenlik

Bir projenin başlangıcında güvenlik odaklı bir yaklaşım benimsenir. Projede kullanılan kodun bütünlüğünün, doğrulama süreçlerinin ve erişilebilirliğinin korunması gereklidir. Bu yaklaşım aynı zamanda kötü niyetli saldırıları veya hackerları etkin bir şekilde önlemek için kullanılır. Güvenlik gereksinimleri genellikle üç kategoriye ayrılır: Fonksiyonel Gereksinimler, Fonksiyonel Olmayan Gereksinimler ve Türetilmiş Gereksinimler.

Sağlık ve Kalite

Matican Group, çalışanlarının sağlığına derinden önem verir. Projelerde yer aldığımızda, takımımızın hem fiziksel hem de zihinsel sağlığını dikkate alırız. Elbette, beklenmedik durumlar nedeniyle bazen projelerin kısa süreli olarak uzun saatler gerektirebileceğini anlıyoruz, ancak uzun vadede bu tür bir davranışı teşvik etmiyor veya aktif olarak katılmıyoruz. Ayrıca, diğer tedarikçilerin veya çalışanların sağlığını hiçe sayan projelere dahil olmuyoruz.

Zamanlama ve Hız

Zaman, evrensel ama çok sınırlı bir kaynaktır. Hepimizin her gün aynı miktarda zamanı vardır. Matican Group’ta, zaman en değerli kaynaklardan biridir, bu nedenle projelerin zaman tahminleri ve geliştirme kararlarında hızı bir faktör olarak göz önünde bulundurmalıyız. Ancak hızı artırmak ile kaliteyi tehlikeye atmamak arasında her zaman bir denge vardır. İkisini aynı anda optimize etmek için elimizden gelenin en iyisini yaparız.

Rahatlık ve Erişilebilirlik

Yazılım geliştirme sürecinde en yaygın ve evrensel element Kullanım Kolaylığıdır. Matican Group, son kullanıcı ve geliştirme ekibi için Kullanım Kolaylığına odaklanır. Optimal kullanılabilirliği sağlayıp sağlamadığımızı belirlemek için beş adımlı bir değerlendirme yöntemi kullanırız. Bu beş element verimli, etkili, etkileyici, hata tolere edebilir ve kolay öğrenilebilir olmak şeklindedir.

Verimli – Rutin görevleri tamamlamak için ne kadar zaman, tıklama veya sayfa görüntülemesi gerekiyor?

Etkili – Görevler ne kadar doğru bir şekilde tamamlanabilir ve son kullanıcı tarafından ne sıklıkta hatalar oluşur?

Etkileyici – Uygulama veya web sitesini kullanan son kullanıcılar memnun mu yoksa hayal kırıklığına mı uğruyorlar?

Etkileyici – Uygulama veya web sitesini kullanan son kullanıcılar memnun mu yoksa hayal kırıklığına mı uğruyorlar?

Kolay Öğrenilebilir – Herkes yazılımı / web sitesini verimli bir şekilde gezinebilir ve gerekli görevleri gerçekleştirebilir mi?

Küresel Liderlerle Tanışın

Matican Group ekibi, müşterinin iş süreçlerine sorunsuz bir şekilde entegre olur. Ekibimiz, müşterinin kendi takım üyelerinin bir parçası haline gelir ve “bir dışarıdan tedarikçi” değil. Bu karşılıklı güven ve hedeflerimizi, deneyimlerimizi ve inançlarımızı paylaşmak, geleceği göz önünde bulundurarak projeye daha net bir vizyon kazandırır. Bu işbirliği düzeyi, geliştirme sürecinde birçok potansiyel engeli önlemeye yardımcı olur.
DANIEL AZIMI

DANIEL AZIMI

Chief Executive Officer

BRYANT PRICE

BRYANT PRICE

Chief Strategic Officer

ADRIANA NAHANI

ADRIANA NAHANI

Chief Operating Officer

 John D PILLSBURY

John D PILLSBURY

Chief Sales Director

CHAD Cabrera

CHAD Cabrera

Business Development, United States

NIKIAS SCHACHINGER

NIKIAS SCHACHINGER

Business Development, Austria

REZA SHIRVANI

REZA SHIRVANI

Business Development, Canada

ALEX HABIBI

ALEX HABIBI

Business Development, Turkey

Jeremy De Los Santos

Jeremy De Los Santos

Business Development, United States

SARAH ALINEJAD

SARAH ALINEJAD

Solution Provider, Turkey

MARYAM ARYADOUST

MARYAM ARYADOUST

UI & UX Lead, Solution Provider

MELIKA HARIRI

MELIKA HARIRI

Solution Provider, Website Dept. Lead

ALI AZIMI

ALI AZIMI

project manager

MILAD MAJD

MILAD MAJD

Server Side Architect