Kolay Anlaşılır Kullanıcı Deneyimi

Web ve Mobil Uygulamaların başarısı, müşterileri çekme ve elde tutma yeteneğine bağlı olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle kullanıcı arayüzümüzün sezgisel, açık ve kolay gezilebilir olduğundan emin oluyoruz. Navigasyonu açık ve kolay hale getirerek, rakiplerimizden ayrılıyoruz ve müşterilerimizin ihtiyacı olanı bulmasını kolaylaştırıyoruz.

Kullanıcı Dostu, Net ve Basit Bir Arayüz bir şirketi hemen farklı kılar. Web sitesi, mobil uygulama veya web tabanlı uygulama, tümü kolayca okunabilir ve son kullanıcı için rahat hissettirir olmalıdır. Arayüz mantıklı olmalı ve gezinme sorunsuz olmalıdır.

Başarılı işletmeler, müşteri ihtiyaçlarını net bir şekilde anladıkları için başarılı olurlar. Bu bakış açısı, hem kişisel hem de çevrimiçi kullanıcı deneyimi için temel bir faktördür. Kullanıcı Dostu, Net ve Basit Bir Arayüz, müşterinin web sitesini veya diğer mobil cihazı anlamasını, aramasını ve gezinmesini sağlamak için gereklidir.

İşlevsellik

Birçok yeni web sitesi, duyarlı (responsive) şablonlar kullanır, ancak stok duyarlı arayüz nadiren en iyi seçimdir. Menü öğeleri masaüstü versiyonunda açık olabilir, ancak küçük bir mobil cihazda gezinmek ve görüntülemek zor olabilir. Formlar da düzgün bir şekilde tasarlanmamışsa gezinmeyi zorlaştırabilir. Kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için arayüz test edilmeli ve mümkün olduğunca kolay kullanılabilir hale getirilmelidir.

Netlik

Her sayfadaki her şey açık ve kolayca anlaşılabilir olmalıdır. Menüler, metinler, başlıklar, temel fotoğraflar, arka plan görüntüleri, her şey açık ve hızlıca anlaşılabilir olmalıdır. Tipografi temiz ve kolay okunabilir olmalıdır. Ana metin hedef kitle tarafından kolayca anlaşılmalıdır. Ve fotoğraflar hemen tanınabilir olmalıdır.

Test et ve Tekrar Test Et

Eğer arayüz kolay gezinilebilir değilse, müşteriler karışık ve frustrasyon yaşarlar ve muhtemelen ayrılırlar. Bunun ölçülebilmesinin tek yolu, arayüzü test etmektir, her düğmeye tıkla ve formları bir müşteri gibi doldur.

Ergonomik Kullanıcı Arayüzü

Tüm web sitelerinin %60’ından fazlası şimdi tablet veya mobil cihazlarda görüntüleniyor, ancak bu cihazlarda ekranın altında tek bir başparmakla gezinmek için tasarlanmamışlardır. Mobil bir web sitesi, nasıl kullanılacağı ve gezinileceği dikkate alınmalıdır. Masaüstü tabanlı web siteleri veya web uygulamaları için de arayüz tasarlanırken, navigasyon, formlar ve düğme yerleşimi dikkatli bir şekilde düşünülmelidir.

Müşteri Hikayeleri

Matican Group’un dijital çözümleri aracılığıyla gerçek dünya örneklerini keşfedin. İşletmelerin büyüme zorluklarını aşmalarına ve gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarına nasıl yardımcı olduğumuzu gösteren ilham verici müşteri hikayelerini keşfedin. Bize katılın ve kendi başarınız için ilham kaynağı bulun.

Bir web sayfasında gezinmek, hesap bakiyenizi kontrol etmek veya bir form doldurmak, herkesin sezgisel ve kolay bir şekilde gezinebileceği şekilde olmalıdır.

Meet Our Team

How can we help?

ADRIANA

ADRIANA

CHIEF OPERATING OFFICER

Melika

Melika

SOLUTION PROVIDER, WEBSITE DEPT. LEAD

NIKIAS SCHACHINGER

NIKIAS SCHACHINGER

BUSINESS DEVELOPMENT, AUSTRIA